REFORMER PİLATES

Pilates, çekirdek kas gücüne vurgu yaparak vücudu güçlendirmeye odaklanan bir egzersiz şeklidir. Genel zindeliği ve genel refahı iyileştirmeye yardımcı olan Pilates egzersizleri, duruş, denge ve esneklik üzerine yoğunlaşır.

Reformer bir Pilates aletidir, Pilates aletlerinin en bilinenidir. Reformer Pilates, vücudun herhangi bir bölgesini çalıştırabilir, duruşu düzeltebilir ve bazı patolojileri ve fiziksel rahatsızlıkları iyileştirebilir. Reformer, her egzersizi tam bir hareket aralığı boyunca akıcı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olan, esnekliği ve kas gücünü güvenli bir şekilde artıran bir Pilates uygulamasıdır.

Reformer Pilates, orta-düşük yoğunluklu egzersiz sınıfındadır, bu da doğum öncesi veya sonrası, bir yaralanmadan sonra iyileşme veya egzersizlerine daha nazik bir yaklaşım arayan herkes için çok uygun bir egzersiz alternatifi olduğu anlamına gelir. Değişken gerginlik seviyelerine sahip ayarlanabilir yayların avantajı, her egzersizin ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde ayarlanabilmesidir.

Düzenli olarak Reformer Pilates derslerine katılmak, sağlıklı beslenme ile birleştirildiğinde kasları güçlendirmeye, atletik dayanıklılığı geliştirmeye, esnekliği artırmaya, duruşu iyileştirmeye ve kilo verme hedeflerine yardımcı olabilir. Reformer Pilates, tüm vücut egzersizidir ve vücudu zorlamak ve güçlendirmek için yavaş ve kontrollü hareketler kullanır.

Reformer Pilates’in fiziksel sağlığınızı ve zihinsel sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olacak birçok faydası vardır.

Reformer Pilates’in Faydaları Nelerdir?

Düzenli Reformer Pilates uygulamasının faydaları şunlardır:

  • Duruş: Reformer Pilates aletinin şekli her zaman duruşumuzun doğru olmasını sağlar ve sırtımızı güçlendirir. Böylece, kötü vücut duruşunun neden olduğu ağrıları önlemeye yardımcı olur.
  • Esneklik ve kas gücü: Reformer Pilates aleti, kaslarınızı daha hassas bir şekilde çalıştırmanıza izin verir ve direnç yoluyla güç kazandırır.
  • Dolaşım: Kasların çalışması, kan dolaşımını uyarır ve zayıf dolaşıma bağlı hastalıkların oluşma olasılığını azaltır.
  • Kas ve eklem ağrıları: Reformer Pilates, doğru hizalamaya odaklanır ve sırt, boyun ve karın kaslarını güçlendirmeye yardımcı olan egzersizleri içerir. Bu kaslar güçlü olduğunda, çok uzun süre oturmak gibi günlük aktivitelerden kaynaklanabilecek bel ağrısı, boyun gerilmeleri veya kalça sıkışması gibi ağrılarda gözle görülür bir azalma yaşanacaktır.
  • Yaşam kalitesi: Nefes, dikkatli düşünce ve hareket kombinasyonu, dengeyi ve koordinasyonu geliştirmeye, daha stressiz hissetmeye ve daha iyi uyumaya yardımcı olur.

Reformer Pilates Nasıl Kullanılır?

Reformer Pilates aletinin üzerinde, bir profesyonelin rehberliğinde gücü, esnekliği ve dengeyi geliştirmek çeşitli egzersizler yapılır. Reformer Pilates’in en iyi özelliklerinden biri çok yönlü olmasıdır. Egzersizler yatarak, oturarak, ayakta, kayışları çekerek, ayaklıkları iterek, ayak basamağı üzerine oturarak, omuz bloklarına oturarak, ek donanımlarla, baş aşağı, yanlara doğru ve bu hareketlerin her türlü varyasyonu ile yapılabilir.