nöral terapi boyun fıtığı görsel

 

Nöral Terapi Nedir?

Nöral terapi, enjeksiyon tekniği, lokal anestezi, homeopatik ilaçlar, vitaminler, mineraller ve bazen düşük dozlu ilaçların bir kombinasyonunu kullanan ağrı başta olmak üzere pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan başarılı bir terapi yöntemidir. Nöral terapi, lokal bir anestezik ajan kullanarak otonom sinir sistemi üzerinde çalışır. Bu ajan, sinir sistemi dallarının elektriksel gradyanlarında dengenin yeniden sağlanmasına, otonom sinir sisteminin düzenlenmesine ve olumsuz uyaranların nötralize edilmesine yardımcı olur.

Boyun Fıtığı Nedir?

Boyun fıtığı, boyun ve üst vücut ağrısının yaygın bir nedenidir. Ağrı boyunda, donuk veya keskin hissedilebilir ve kollara, ellere ve parmaklara aşağı doğru yayılabilir. Uyuşma ve karıncalanma hissi tipik semptomlardır. Bazı pozisyonlar ve hareketler ağrıyı şiddetlendirebilir ve yoğunlaştırabilir.

Boyun Fıtığı Tedavisinde Nöral Terapi

Nöral terapi fıtığa bağlı oluşan boyun, omuz ve eklem ağrısı gibi kronik ağrı sorunlarını tedavi edebilir. Ek olarak, sindirim bozuklukları, pelvik taban fonksiyon bozuklukları, duygudurum bozuklukları ve daha fazlasına yardımcı olabilir. Nöral terapi ayrıca, detoksifikasyonu destekleyebilir, lenf sistemi fonksiyonunu iyileştirebilir, endokrin ve hormonal sistemleri dengeleyebilir.

Fizirem’de boyun fıtığınızın durumuna ve semptomlarınızın yoğunluğuna göre nöral terapi tedavilerini başlangıçta üç ila beş haftalık bir süre boyunca haftada bir kez uygulayabilir, duruma bağlı olarak, tedavileri iki ila üç ay boyunca ayda bir veya iki kez olacak şekilde programlayabiliriz.

Nöral Terapi Nasıl Çalışır?

Otonom sinir sistemi (düşünmeden gerçekleşen bedensel işlevler, nefes almak gibi) vücuttaki elektriksel gradyanları düzenler. Bu nedenle, yaralanma, cerrahi veya hatta duygusal bir zorlanma gibi durumlar otonom sinir sisteminde elektriksel dengesizliğe neden olabilir. Bazı lokal anestezikler, sinir liflerinin elektriksel gradyanlarını yeniden dengelemek için çalışır. Bu nedenle, bazı lokal anesteziklerin ve beslenme ajanlarının enjeksiyonlarının sayısız tıbbi sorun üzerinde önemli bir etkisi olabileceği düşünülmektedir.

Nöral Terapi, insan vücudunun kesintisiz bir enerji akışına sahip olması gerektiği teorisine dayanır ve yara izleri veya travma bu sistemi kesintiye uğratabilir. Nöral terapi bu akışı düzeltmeyi amaçlamaktadır. Fizirem’de başarıyla uygulanan nöral terapi tedavinizin başlangıcında tıbbi bir değerlendirmeden sonra, vücudunuzun hangi bölgelerine enjeksiyon yapılacağı belirlenecektir. Buna yara izleri, önceki enfeksiyonlar, kırıklar veya akupunkturla eşdeğer bölgeler dahildir. Kullanılan iğneler, botoks veya insülin için kullanılanlarla aynı boyuttadır. Kullanılan enjeksiyonlar (prokain ve lidokain gibi) oldukça etkili ve güvenlidir, az miktarda ve bio-elektriksel etkileri için kullanıldıklarından herhangi bir yan etki yaratmazlar.